KLART: Anfallsförstärkning till Varbergs BoiS

ANNONS

Ali Bdeir, 17, är presenterad för Varbergs BoiS – anfallaren kommer närmast från Ettan Södra.

– Ali är en extremt spännande spelare, uttalar sig Joakim Persson på hemsidan.

Under torsdagen blev det klart att Varberg BoiS har värvat 17-årige Ali Bdeir från BK Olympic i Ettan Södra.

Han var starkt bidragande till BK Olympics uppflyttning en division 2021, med elva mål på 18 matcher.

Joakim Persson uttalar sig om den spännande talangen på hemsidan:

– Ali är en extremt spännande spelare som redan gjort en hel seniorsäsong och sparkat upp BK Olympic till Ettan. Han är snabb, stark och har en fin näsa för mål och med en bra försäsong kan vad som helst hända, säger manager Jocke Persson.

TV: Årets lag i allsvenskan 2021

 

Den här artikeln handlar om:
Fotboll PÅ TV
söndag 04 juni
13:00 Umeå - Lidköping Elitettan
13:00 SönderjyskE - Helsingör Danmark Division 1
13:00 Hvidovre - Naestved Danmark Division 1
13:00 Vejle - Vendsyssel Danmark Division 1
14:00 Bromölla - Trelleborg Elitettan
15:00 Rosengård - Växjö Allsvenskan, damer
15:00 Torino - Inter Serie A
15:00 Roma - Spezia Serie A
15:00 Empoli - Lazio Serie A
15:00 Sassuolo - Fiorentina Serie A
15:00 Udinese - Juventus Serie A
15:00 Milan - Verona Serie A
15:00 Atalanta - Monza Serie A
15:00 Lecce - Bologna Serie A
15:00 Cremonese - Salernitana Serie A
15:00 Piteå - KIF Örebro Allsvenskan, damer
15:00 Napoli - Sampdoria Serie A
15:00 Vittsjö - Kalmar Allsvenskan, damer
15:00 Halmstad - Hammarby Allsvenskan
15:00 Öster - Utsikten Superettan
15:00 AIK - Kalmar Allsvenskan
16:00 Ljungskile - Oddevold Ettan södra
17:00 Örebro - Gefle Superettan
17:00 Nordsjälland - Viborg Superligaen
17:00 Aarhus - Bröndby Superligaen
17:00 Köpenhamn - Randers Superligaen
17:00 Östersund - Västerås SK Superettan
17:30 Ross County - Partick Skottland Premiership
17:30 Elfsborg - Djurgården Allsvenskan
17:30 Sirius - Värnamo Allsvenskan
19:00 Osasuna - Girona La Liga
19:00 Celta Vigo - Barcelona La Liga
19:00 Real Betis - Valencia La Liga
19:00 Villarreal - Atletico Madrid La Liga
19:00 Real Madrid - Athletic Bilbao La Liga
19:00 Mallorca - Rayo Vallecano La Liga
19:00 Elche - Cadiz La Liga
19:00 Real Sociedad - Sevilla La Liga
19:00 Valladolid - Getafe La Liga
19:00 Espanyol - Almeria La Liga
20:00 Al Ahly Cairo - Wydad Casablanca CAF Champions League
måndag 05 juni
19:00 Malmö - Degerfors Allsvenskan
19:00 Brommapojkarna - Djurgården Allsvenskan, damer
19:00 Trelleborg - Brage Superettan
19:00 Skövde AIK - AFC Eskilstuna Superettan
19:00 Varberg - Häcken Allsvenskan
21:00 Hamburg - Stuttgart Bundesliga
tisdag 06 juni
15:00 Hammarby - Häcken Svenska Cupen, damer
15:00 Helsingborg - Jönköping Superettan
15:00 Sundsvall - Gais Superettan
15:00 Örgryte - Landskrona Superettan
20:45 Arminia Bielefeld - Wehen SV 2. Bundesliga
onsdag 07 juni
21:00 Fiorentina - West Ham UEFA Europa Conference League
21:00 Levante - Albacete LaLiga2
fredag 09 juni
18:00 Linköping - Vittsjö Allsvenskan, damer
18:00 Uppsala - Rosengård Allsvenskan, damer
19:00 Eskilstuna - Gamla Upsala Elitettan
19:00 Hammarby - Brommapojkarna Allsvenskan
19:00 Kalmar - Djurgården Allsvenskan, damer
lördag 10 juni
13:00 Västerås SK - Skövde AIK Superettan
13:00 Gefle - Öster Superettan
13:00 Häcken U - Umeå Elitettan
14:00 Mallbacken - Sundsvall Elitettan
14:00 Bollstanäs - AIK Elitettan
14:00 Boden - Karlstad Ettan norra
14:00 Kolding - Nordsjælland Danska ligan, damer
14:00 Köge - Bröndby Danska ligan, damer
14:00 Thisted - Fortuna Hjorring Danska ligan, damer
15:00 Jönköping - Trelleborg Superettan
15:00 Värnamo - Malmö Allsvenskan
15:00 Kalmar - Degerfors Allsvenskan
15:00 Alingsås - Rössö Elitettan
15:00 Utsikten - Sundsvall Superettan
17:30 Varberg - Halmstad Allsvenskan
21:00 Manchester C - Inter EUROPA: Champions League
söndag 11 juni
13:00 Brage - Landskrona Superettan
13:00 Brommapojkarna - Häcken Allsvenskan, damer
13:00 AFC Eskilstuna - Helsingborg Superettan
14:30 Twente - Sparta Rotterdam Eredivisie
15:00 Sirius - Göteborg Allsvenskan
15:00 Trelleborg - Jitex Elitettan
15:00 Lidköping - Bromölla Elitettan
15:00 KIF Örebro - Hammarby Allsvenskan, damer
15:00 Växjö - Piteå Allsvenskan, damer
15:00 Gais - Örebro Superettan
15:00 Östersund - Örgryte Superettan
15:00 AIK - Elfsborg Allsvenskan
17:30 Häcken - Mjällby Allsvenskan
17:30 Djurgården - Norrköping Allsvenskan
21:00 Wydad Casablanca - Al Ahly Cairo CAF Champions League
måndag 12 juni
19:00 Norrköping - Kristianstad Allsvenskan, damer
Allsvenskan
# LAG M V O F GA P
1 Malmö FF 11 9 1 1 19 28
2 IF Elfsborg 11 8 2 1 17 26
3 BK Häcken 12 8 1 3 18 25
4 Djurgårdens IF 12 6 2 4 2 20
5 IF Brommapojkarna 11 6 1 4 1 19
SE FULLSTÄNDIG TABELL
6 Kalmar FF 11 5 3 3 3 18
7 IFK Norrköping 11 5 2 4 3 17
8 Halmstads BK 11 5 1 5 -5 16
9 Mjällby AIF 11 4 3 4 0 15
10 Hammarby IF 12 3 4 5 -5 13
11 IFK Värnamo 11 4 0 7 -4 12
12 IK Sirius 11 2 5 4 -5 11
13 Degerfors IF 12 3 2 7 -19 11
14 IFK Göteborg 11 1 4 6 -3 7
15 AIK 11 1 4 6 -7 7
16 Varbergs BoIS 11 0 5 6 -15 5
Expressen Premium Max visar
söndag 04 juni
13:00 Umeå - Lidköping Elitettan
14:00 Bromölla - Trelleborg Elitettan
fredag 09 juni
19:00 Eskilstuna - Gamla Upsala Elitettan
lördag 10 juni
13:00 Häcken U - Umeå Elitettan
14:00 Mallbacken - Sundsvall Elitettan
14:00 Bollstanäs - AIK Elitettan
15:00 Alingsås - Rössö Elitettan
söndag 11 juni
15:00 Trelleborg - Jitex Elitettan
15:00 Lidköping - Bromölla Elitettan